سطوحی با پوشش آنتی باکتریال، آنتی میکروبیال و خودتمیزشونده

به دلیل گسترش روز افزون جمعیت ساکن بر روی کره زمین و در پی آن رشد بسیار سریع بیماری ها و باکتری های بیماری زا، محققان بر آن شدند تا با استفاده از راهبردهای پیشگیرانه مانع از بروز بیماری شوند. چرا که در صورت بروز یک بیماری کنترل آن و جلوگیری از شیوع آن کاری بسیار سخت و گاهی غیرممکن خواهد بود. در سالیان اخیر محققان موفق به شناسایی ترکیباتی فلزی با خاصیت آنتی باکتریال شده اند که این ترکیبات می توانند از رشد و نمو باکتری ها و قارچ ها و دیگر عوامل بیماری زا جلوگیری کنند. از جمله روش های به کارگیری این مواد، استفاده از آن ها در ترکیبات لعاب کاشی و سرامیک های بهداشتی است. چرا که پوشش های سرامیکی اغلب با غذا و نوشیدنی ها و مایعات و مواد زائد آلوده در تماس هستند که از عوامل مهم در ایجاد باکتری های مختلف به شمار می روند.

ویژگی های این مواد، که عمدتاً از نانوذرات TiO2 تشکیل شده اند، به شرح ذیل است:

آنتی باکتریال: پوشش های فوتوکاتالیستی که حتی می تواند با اسپری کردن روی انواع سطوح قرار بگیرد، با تحریک الکترون ها و ایجاد پدیده اکسیداسیون در این نانوذرات، خاصیت گندزدایی ایجاد می کند که حتی بسیار بهتر از مواد شوینده شیمیایی و سفیدکننده ها است.

خود تمیزشوندگی: پوشش های فوتوکاتالیستی از بلورهایی تشکیل شده اند که در مقابل نور خاصیت خود پاک کنندگی پیدا می کنند. علاوه بر این، دی اکسیدتیتانیم ابرآبدوست می باشد و باعث می شود تا مولکول های آب بر روی کل سطح گسترده می شوند و زمانی که جریان پیدا کردند آلودگی ها را از روی سظح کنده و با خود می برند.

تصفیه هوا: اکسیژن های مولکول دی اکسیدتیتانیوم با آب موجود در هوا واکنش داده و رادیکال های OH- آزاد شده باعث تجزیه NOx های موجود در آلودگی هوا می گردد، آنها را به HNO3 بی ضرر تبدیل می کنند. جالب توجه اینکه ظرفیت تصفیه هوای1000 مترمربع از کاشی های پوشیده شده با فوتوکاتالیست، معادل ظرفیت تصفیه هوای 70 درخت صنوبر است.


تصویر ساختمانی که با نانو ذرات دی اکسید تیتانیوم پوشانده شده است، این ساختمان همیشه تمیز و ضد عفونی خواهد بود

 

  •    محصول  پوشش های آنتی باکتريال نانو هورسان

به طــور کاملاً نامــرئی بر روی سطـح تشکیل می دهد که هـمراه با خاصــیت ضـد مــیکروبی مـی باشد. این پوشش، بــهداشت در مــنـازل را  توســط محافـظت در برابر باکـتری ها و ویـروس ها بهبود می بخشد عــلاوه بر این  سطــوح غیر چسـبنده (پر نمودن منافذ مستعد برای نـفوذ میکروب ها) و آسان تمـیز شونده، پدیـد می آورد. آلایــنده ها و ریزگردها را می تــوان به راحتی از سطوح دور نمود و دیگر نیازی به استفاده از مواد ضدعفــونی کــننده جهت تمیز کردن نیست. پوشش اعمال شده بر روی بند کشی کاشی در حــمام و سرویـس های بهــداشتی، از رشد جلبـک ها جلوگیری می کند.

 مزایا:  

  1. جلوگیری از رشد جلبک ها در محیط های مرطوب
  2. عدم تشکیل کلنی میکروب ها در محل های مستعد برای رشد میکروب 
  1. روند رشد میکروبها را متوقف می نمایند.

 
 

مشتریان ما :

 هتل ها ، بیمارستانها ، تولید کنندگان پوشاک ، مساجد و مکانهای پرتردد ، منازل مسکونی ، اتومبیلها ، مترو ، اتوبوس و کلیه وسایل نقلیه عمومی ، مراکز ورزشی ، مدارس و مهدکودک ها ، پارکها (وسایل بازی و صندلی ها) و مبلمان شهری ، رستوران ها و دیگر مراکز که در معرض وجود باکتری ها و میکروبها قرار دارنند.

 

 

 استفاده از پوشش های آنتی باکتریال در کف و دیوار بیمارستان ها موجب استریل بودن این سطوح می شود

 

پوشش نمای خارجی ساختمان ها با TiO2 و تصفیه آلودگی های محیطی

 

تماس: 32761015-026- 32760367-026   

همراه: 9960-961-0919  912-0805-0912

Fax : 026 32760367

درخواست کاتالوگ محصولات

درخواست نمایندگی فروش

ثبت سفارش محصولات


image

کاهش دهنده مصرف آب باغ و زمینهای کشاورزی

سوپر جاذبها

با استفاده از این محصول خاک به مدت طولاني و بدون نياز به آبياري مجدد مرطوب .

 اطلاعات بیشتر

image

محصول ضدلک و کثیفی خودرو نانو  

نانو هورسان

استفاده از محصول محافظ بدنه اتومبیل این اجازه را به شما می دهد تا خودرو خود را به سادگی تمیز نمایید.

 اطلاعات بیشتر

image

محلول آبگریز ،ضد آب و لک شیشه نانو

 نانو هورسان

علاوه بر آبگریز کردن سطوح، هیچ گونه اثری از ذرات خاک، چربی و روغن مواد آهکی برروی شیشه باقی نمی ماند .

 اطلاعات بیشتر

 

София plus.google.com/102831918332158008841 EMSIEN-3